INNERFIELDS

K Olympiku 2 – Invalidovna

Jakob Tory Bardou a Holger Weißflog jsou 2 němečtí street artový umělci, kteří tvoří pod hlavičkou Innerfields a vynikají schopností vytvářet realistické muraly.

Oba dva umělci, kteří tvoří Innerfields, se narodili a vyrostli v Berlíně – metropoli, která dnes hraje roli jejich nekonečného plátna. Vyrůstali s graffiti a byli vystaveni četným městským vlivům, rozvíjeli jednotlivé styly, které se začaly prolínat v roce 1998, kdy toto duo vzniklo. Od té doby Jakob Tory Bardou a Holger Weißflog rádi reflektují své prostředí způsobem, které dává vytvářet figurativní motivy v realistickém stylu, který se mísí s různými grafickými prvky a symboly. Hlavní tvůrčí zaměření Innerfields spočívá v konfrontaci lidí s technologií a přírodou, která nás obklopuje. Lidé jsou součástí přírody, a to jak v pozitivním, tak i negativním kontextu. Innerfields ve svých dílech často vyzívají diváka k vlastnímu kritickému myšlení své spotřeby mediálního obsahu. Muraly nenesou však nutně negativní portrét společnosti, ale spíše představují momentky konkrétních situací.

Jejich díla jsou k vidění po celém Německu, v Římě, Tel Avivu, Kyjevě či jiných velkoměstech

Popis

Text autora: 

„Volání o probuzení (budíček). Jsme tak hluboko ve hře konzumu a rozptýlení, že nás Země už plácá do tváře, aby nás probudila. Bouře, povodně, zemětřesení, požáry…klimatické změny. Probuďte se, poslouchejte, převezměte zodpovědnost, začněte se starat o planetu. Tento chlápek, který už stojí ve vodě po pás, upustí svůj bluetooth headset a vzhlédne od telefonu, možná teď slyší naléhavé volání.“

Detaily

Adresa:
K Olympiku 2

Autor:
Innerfields

Materiál:
Fasádní barvy

Vznik:
2022